Sista dagarna i maj, 30 - 31 maj, genomförs LRFs riksförbundsstämma på Sånga-Säby. I år har LRF Västra Götaland 17 fullmäktige som åker till stämman. Nedan ser du vilka som åker. Ta gärna kontakt med någon av dessa om du önskar diskutera motioner och yttranden, styrelseval mm.

På onsdag den 24 maj har du möjlighet att lämna synpunkter på våra motioner som gått vidare till riksförbundsstämman. I stämmoboken på sidan 290-291 hittar du sidnummer till motioner och riks yttranden. Ring 0771-400 800 och ange kod 4080, kl 19.00, så får du vara med på ett telefonsammanträde och diskutera motionerna.

Stämman kommer i likhet med tidigare år att sändas över webben.

Info, handlingar mm inför riksförbundsstämman hittar du här >>

Anna-Karin Pettersson

Floby

070-2134574

anna-karin.pettersson@live.se

Carl-Fredrik Svederberg

Lidköping

070-3431819

carlfredrik@lackokungsgard.se

Elin Johansson

Månstad

070-2245607

elin@torpslantbruk.se

Emma-Klara Arnell

Hyssna

0730-571035

emmaklara.arnell@gmail.com

Hans-Ola Olsson

Tanumshede

070-2080180

ola@nolhotte.se

Håkan Christensson

Bovallstrand

070-6599701

hakan@klev.nu

Håkan Persson

Töreboda

0733-552881

hakan.persson@spannfodagro.se

Katarina Johnsson

Dals Långed

073-4280798

kjohnsson@live.se

Lennart Bogren

Timmersdala

0705-328887

lennart.bogren@outlook.com

Monica Didriksson

Töreboda

070-2056538

monika.didriksson@gmail.com

Peter Tagesson

Gällstad

0703-442831

peter@majblommegarden.se

Roger Stensson

Älekulla

070-6550161

roger.stensson@home.se

Ronny Johansson

Olofstorp

070-6585875

ronny.b.johansson@gmail.com

Ruben Enochsson

Fristad

0706-218198

rubenoch@telia.com

Sofia Karlsson

Grästorp

073-0384264

asofia.karlsson@telia.com

Sofia Kämpe

Karlsborg

073-3107869

kampe.sofia@gmail.com

Stefan Brunander

Rävlanda

070-7870690

stefan.brunander@swipnet.se