Kontakta LRF Gotland

Adress:

LRF
Gotland Grönt Centrum
Roma Lövsta 10
622 54 Romakloster

Telefon LRF växel:

010-184 40 00

E-post:

gotland@lrf.se

Sociala medier:

Faktureringsadress:

Lantbrukarnas Ekonomi AB
FE 312, Kst. 047
838 73 Frösön

Medarbetare

LRF Gotlands regionkontor ingår i LRF Öst, som är ett operativt samarbete mellan LRFs personal på Gotland, Östergötland, Södermanland och Örebro län.

Erik Erjeby

Regionchef

Telefon:

010-184 42 49

E-post:

erik.erjeby@lrf.se

Petter Engström

Vice regionchef

Telefon:

010-184 44 83

E-post:

petter.engstrom@lrf.se

Anna Åman

Sakkunnig skog och vilt, styrelsestöd Östergötland

Telefon:

010-184 41 68

E-post:

anna.aman@lrf.se

Carl Selling

Regional kommunikatör

Telefon:

010-184 42 07

E-post:

carl.selling@lrf.se

Carolina Fransson

Regional kommunikatör

Telefon:

010-184 25 87

E-post:

carolina.fransson@lrf.se

Karin Madsen Wessman

Folkrörelseutvecklare, stöd till kommungrupper och lokalavdelningar, utbildningsfrågor förtroendevalda

Telefon:

010-184 43 47

E-post:

karin.madsen.wessman@lrf.se

Karin Oscarsson

Sakkunnig vatten, miljö och växtodling

Telefon:

010-184 42 43

E-post:

karin.oscarsson@lrf.se

Kristian Petersson

Sakkunnig energi och hållbarhetsfrågor

Telefon:

010-184 43 62

E-post:

kristian.petersson@lrf.se

Magnus Bäck

Sakkunnig infrastruktur, markexploatering och skog

Telefon:

010-184 25 26

E-post:

magnus.back@lrf.se

Maria Mehlqvist

Sakkunnig djurhållning , omsorgsfrågor, Styrelsestöd Södermanland och Örebro

Telefon:

010-184 44 20

E-post:

maria.mehlqvist@lrf.se

Caroline Andersson

Folkrörelseutvecklare (regional kommunikatör)

Telefon:

010-184 42 10

E-post:

caroline.andersson@lrf.se

Angelica Billevik

Näringspolitisk expert/jurist

Telefon:

010-184 41 49

E-post:

angelica.billevik@lrf.se

Therése Staffansson

Folkrörelseutvecklare, coach till kommungrupper, medlemsutveckling, kompetensförsörjning, skolkontakt (föräldraledig)

Telefon:

010-184 45 25

E-post:

therese.staffansson@lrf.se

Karin Duckarve

Folkrörelseutvecklare

Telefon:

010-184 25 76

E-post:

karin.duckarve@lrf.se

Regionstyrelse

Andreas Nypelius

Ordförande, Ledamot, Fullmäktig rf-stämma

Telefon:

073-3939933

E-post:

nypelius@live.se

Erik Siggelin

Ledamot

Telefon:

0700429181

E-post:

siggelin.erik@gmail.com

Frida Thomsson

Ledamot

Telefon:

0704260634

E-post:

frida.thomsson@hotmail.se

Johan Bolin

Ledamot, Fullmäktig rf-stämma

Telefon:

0739072632

E-post:

johan.bolin239@gmail.com

Mathilda Åberg

Ledamot, Fullmäktig rf-stämma

Telefon:

0702753663

E-post:

mathilda.aberg@gmail.com

Ninni Kolmodin

Ledamot

Telefon:

0703184387

E-post:

ninni.kolmodin@lrf.se

Petter Schwan

Ledamot, Fullmäktig rf-stämma ers

Telefon:

0707272130

E-post:

pettar@hotmail.com

Stefan Johansson

Ledamot, Fullmäktig rf-stämma ers

Telefon:

0708486108

E-post:

stefan.skradarve@telia.com

Valberedning

Björn Eriksson

Valberedning, ledamot

Telefon:

0736002784

E-post:

bjorn@gotlandslamm.se

Britt Landergren Wolter

Valberedning, ledamot

Telefon:

0720709606

E-post:

brittlandergren@hotmail.com

Charlotte Bendelin

Valberedning, ledamot

Telefon:

0722338602

E-post:

charlotte.bendelin@gmail.com

Didrik Andersson

Valberedning, ledamot

Telefon:

0703157651

E-post:

didrika52@gmail.com

Hans Landergren

Valberedning, ledamot

Telefon:

0722331620

E-post:

hanslandergren@gmail.com

Hans Vestberg

Valberedning, ledamot

Telefon:

0704643452

E-post:

hans.vestberg@outlook.com

Lillemohr Lindby

Valberedning, ledamot

Telefon:

0736870348

E-post:

lillemohr.lindby@gmail.com

Sören Sandquist

Valberedning, ledamot

Telefon:

0708606720

E-post:

soren_sandqvist@hotmail.com

Tomas Björkqvist

Valberedning, ordf., Valberedning, ledamot

Telefon:

070-9622404

E-post:

tomas.bjorkqvist.i@telia.com

Tomas Björkqvist

Valberedning, ordf., Valberedning, ledamot

Telefon:

070-9622404

E-post:

tomas.bjorkqvist.i@telia.com
Till sidomenyn

LRF Ungdomen Gotland

LRF Ungdomens styrelse väljs på årsmötet i november varje år.

Julia Österlund

Ordförande

Telefon:

076-701 84 96

E-post:

julia.osterlund@lrf.se

Helena Ekstrand

Vice ordförande

Telefon:

070-787 71 55

E-post:

helena.ekstrand@icloud.com

Daniel Isberg

Ledamot

Telefon:

070-042 91 80

E-post:

daniel.isberg@live.se

Tove Lavergren

Ledamot

Telefon:

076-405 80 75

E-post:

tove.lavergren@bredband.net

Andreas Fredin

Ledamot

Telefon:

076-566 77 35

E-post:

andreasfredin99@gmail.com

Frida Thomsson

Ledamot

Telefon:

070-426 06 34

E-post:

frida.thomsson@hotmail.com

Gustav Widgren

Ledamot

Telefon:

073-922 13 77

E-post:

gustavwidgren10@icloud.com

Tilde Larsson

Ledamot

Telefon:

076- 103 42 84

E-post:

tildelarsson95@gmail.com

Sara Thunegard

Ledamot

Telefon:

070 885 80 73

E-post:

sara.thunegard@gmail.com