Kontakta LRF Jämtland

Adress:

LRF Jämtland
Ösavägen 14
836 72 Ås

Telefon LRF växel:

010-184 40 00

E-post:

nord@lrf.se

Sociala medier:

Medarbetare

Här hittar du kontaktuppgifter till våra anställda. Alla tillhör den operativa enheten LRF Nord med medarbetare i Norrbotten, Västerbotten, Västernorrland och Jämtland.

Gabriella Persson Turdell

Regionchef LRF Nord

Telefon:

070-142 94 95

E-post:

gabriella.persson-turdell@lrf.se

Annika Häggmark

Vice regionchef LRF Nord

Telefon:

010-18 44 181

E-post:

annika.haggmark@lrf.se

Maria Lindström

Regional folkrörelseutvecklare

Telefon:

010-18 44 419

E-post:

maria.lindstrom@lrf.se

Linda Björklund

Regional folkrörelseutvecklare

Telefon:

010 184 25 93

E-post:

linda.bjorklund@lrf.se

Mona Thorsson

Regional folkrörelsesutvecklare

Telefon:

010 184 44 49

E-post:

mona.thorsson@lrf.se

Karin Nolén

Regional sakkunnig skog och vilt

Telefon:

010 184 43 48

E-post:

karin.nolen@lrf.se

Annsofi Collin

Regional sakkunnig infrastruktur och miljö

Telefon:

010-184 26 52

E-post:

ann-sofi.collin@lrf.se

Jessica Ulander

Regional sakkunnig näringspolitik och livsmedel

Telefon:

010-184 26 32

E-post:

jessica.ulander@lrf.se

Håkan Nilsson

Regional sakkunnig livsmedelsproduktion i Norr och CAP, deltid

Telefon:

070-3167432

E-post:

hakan.nilsson@lrf.se

Jenny Gotthold

Regional kommunikatör

Telefon:

010-18 44 230

E-post:

jenny.gotthold@lrf.se

Julia Algotsson

Regional kommunikatör

Telefon:

010-1842579

E-post:

julia.algotsson@lrf.se

Annichen Kringstad

Projektledare Härjedalsmat och Från strategi till handling

Telefon:

070-655 15 57

E-post:

annichen.kringstad@lrf.se

Anders Blomberg

Arbetar för LRF nationellt som Äganderättsexpert

Telefon:

010-184 26 05

E-post:

anders.blomberg@lrf.se

Regionstyrelse

LRF Jämtlands strategiska arbete leds av regionstyrelsen. Vi har sju ledamöter. Här hittar du deras kontaktuppgifter.

Lars Ahlin

Ordförande, Ledamot, Fullmäktig rf-stämma

Telefon:

0706344080

E-post:

lars.ahlin@lrf.se

Nils Björid

Vice ordförande, Ledamot

Telefon:

0738276686

E-post:

nils.bjorid@lrf.se

Ann-Sofi Collin

Ledamot, Fullmäktig rf-stämma ers

Telefon:

0702048018

Catarina Espmark

Ledamot, Fullmäktig rf-stämma

Telefon:

0703415248

E-post:

catarina.espmark@lrf.se

Johan Vikström

Ledamot

Telefon:

0730307902

E-post:

johan.vikstrom@lrf.se

Malin Karlsson

Ledamot, Fullmäktig rf-stämma ers

Telefon:

0705787587

E-post:

malin.karlsson@lrf.se

Richard Åström

Ledamot, Fullmäktig rf-stämma ers

Telefon:

0731807016

E-post:

richard.astrom@lrf.se

Valberedning

Bertil Sivertsson

Valberedning, ledamot

Telefon:

0705659127

E-post:

bertil.sivertsson@hotmail.com

Britta Hamrén

Valberedning, ledamot

Telefon:

0705976304

E-post:

brittanilsson@hotmail.com

Elisabeth Lundström

Valberedning, ordf.

Telefon:

0706466083

E-post:

elisabeth@hojda.se

Gunnar Heibring

Valberedning, ledamot

Telefon:

0702965987

E-post:

gunnarh@flottargarden.se

Linn Aldén

Valberedning, ledamot

Telefon:

0705457350

E-post:

linn.alden@hotmail.com

Mikael Jonson

Valberedning, ledamot

Telefon:

070-2053330

E-post:

halltalln@telia.com

Ove Bergman

Valberedning, ledamot

Telefon:

0703170342

E-post:

ovebergman023@gmail.com
Till sidomenyn

LRF Ungdomens styrelse

Andreas Zetterström

Ordförande, Ledamot

Telefon:

070-3962464

E-post:

andreas.zetterstrom@lrf.se

Emma Arvidsson

Vice ordförande, Ledamot

Telefon:

070-6403616

E-post:

emma.hagra@hotmail.com

Axel Roos

Ledamot

Telefon:

072-5631272

E-post:

axel.o.roos@gmail.com

Peter Eriksson

Ledamot

Telefon:

076-8808209

E-post:

petereriksson10@hotmail.com