Regionkontor Mälardalen

Adress:

LRF Mälardalen
Ulls väg 29 A
756 51 Uppsala

Telefon LRF växel:

010-184 40 00

E-post:

malardalen@lrf.se

Faktureringsadress:

Lantbrukarnas Ekonomi AB
Kst 060
FE 312
838 73 Frösön

Medarbetare

Helena Åkerberg Hammarström

Regionchef

Telefon:

010-184 26 19

E-post:

helena.akerberg.hammarstrom@lrf.se

Eleonore Marcusson

Vice regionchef. Sakkunnig viltförvaltning och omsorg

Telefon:

010-184 42 35

E-post:

eleonore.marcusson@lrf.se

Pirjo Gustafsson

Sakkunnig miljö och vatten, förnybar energi, produktionsfrågor

Telefon:

010-184 44 85

E-post:

pirjo.gustafsson@lrf.se

Håkan Lindström

Sakkunnig infrastruktur och skog

Telefon:

010-184 43 03

E-post:

hakan.lindstrom@lrf.se

Karolin Rask

Sakkunnig jordbrukspolitik och livsmedelsstrategier

Telefon:

010-184 25 65

E-post:

karolin.rask@lrf.se

Åsa Wärlinder

Folkrörelseutvecklare

Telefon:

010-184 45 45

E-post:

asa.warlinder@lrf.se

Bränd Erika Forssell

Folkrörelseutvecklare

Telefon:

010-184 42 54

E-post:

brand.erika.forssell@lrf.se

Anna Dahlgren

Folkrörelseutvecklare

Telefon:

010-184 26 48

E-post:

anna.dahlgren@lrf.se

Sofia Weimarck

Kommunikatör

Telefon:

010-184 45 12

E-post:

sofia.weimarck@lrf.se

Magnus Nystedt

Kommunikatör, pressansvarig

Telefon:

010-184 26 49

E-post:

magnus.nystedt@lrf.se

Anna Lindgren

Kommunikatör skol- och arbetsmarknadsfrågor

E-post:

anna.lindgren@lrf.se

Stina Ernstsson

Föräldraledig

Telefon:

010-184 45 18

E-post:

stina.ernstsson@lrf.se

Angelica Billevik

Näringspolitisk expert/jurist

Telefon:

010-184 41 49

E-post:

angelica.billevik@lrf.se

Regionstyrelse

Per Pettersson

Ordförande, Ledamot, Fullmäktig rf-stämma

Telefon:

0739292646

E-post:

per.pettersson@lrf.se

Tomas Olsson

Vice ordförande, Ledamot, Fullmäktig rf-stämma

Telefon:

0706870861

E-post:

tomas.olsson@lrf.se

Birgitta Carlsson

Ledamot, Fullmäktig rf-stämma

Telefon:

0730559300

E-post:

birgitta.carlsson@lrf.se

Birgitta Ulväng

Ledamot, Fullmäktig rf-stämma

Telefon:

0703398020

E-post:

birgitta.ulvang@lrf.se

Cassandra Bjelkelöv Telldahl

Ledamot, Fullmäktig rf-stämma

Telefon:

0707440723

E-post:

cassandra.bjelkelov-telldahl@lrf.se

Christina Birger

Ledamot, Fullmäktig rf-stämma

Telefon:

0706479876

E-post:

christina.birger@lrf.se

Fredrik Melin

Ledamot, Fullmäktig rf-stämma

Telefon:

0725304883

E-post:

fredrik.melin@lrf.se

Håkan Johansson

Ledamot, Fullmäktig rf-stämma

Telefon:

070-6213338

E-post:

hj.abyagroab@hotmail.com

Mats Ekström

Ledamot, Fullmäktig rf-stämma

Telefon:

0709723319

E-post:

mats.ekstrom@lrf.se

Åsa Sikberg

Ledamot, Fullmäktig rf-stämma

Telefon:

0707173037

E-post:

asa.sikberg@lrf.se

Valberedning

Agneta Pettersson

Valberedning, ledamot

Telefon:

0706692735

E-post:

agnetapettersson@telia.com

Anders Hurtig

Valberedning, ledamot

Telefon:

070-5823121

E-post:

anders@sorby.eu

Anna Lindgren

Valberedning, ledamot

Telefon:

0735030737

E-post:

anna.s.lindgren@gmail.com

Eva-Lotta Johansson

Valberedning, ledamot

Telefon:

0705231421

E-post:

tagstalund@icloud.com

Johnas Rundgren

Valberedning, ledamot

Telefon:

070-2897537

E-post:

johnasrundgren@live.se

Mattias Jansson

Valberedning, ledamot, Fullmäktig rf-stämma ers

Telefon:

070-7280824

E-post:

mattias-jansson1@live.se

Roberth Kihlin

Valberedning, ordf.

Telefon:

070-5721277

E-post:

hallstaberg@telia.com

Therese Åström

Valberedning, ledamot

Telefon:

073-6523985

E-post:

thereseastrom@hotmail.com

Tomas Svensson

Valberedning, ledamot

Telefon:

0705114426

E-post:

stsvensson62@gmail.com
Till sidomenyn

LRF Ungdomen Stockholms län

Martin Bäck

Ordförande

Telefon:

070-556 48 27

E-post:

martin.alltjanst@gmail.com

Nils Gustafsson

Vice ordförande

E-post:

nils.gustawson@gmail.com
Till sidomenyn

LRF Ungdomen Uppsala län

Lovisa Grandin

Ordförande

Telefon:

070-819 91 37

E-post:

lovisa.grandin@gmail.com

Linnea Kjellerby

Vice ordförande

Telefon:

070-562 90 28

E-post:

li.kj@hotmail.se
Till sidomenyn

LRF Ungdomen Västmanlands län

Katarina Nykvist

Ordförande

Telefon:

073-973 47 99

E-post:

katarinanykvist@gmail.com

Linus Olsson

Vice ordförande

Telefon:

073-971 03 35

E-post:

linus@norrbylamm.se