Kontakta LRF Norrbotten

Adress:

LRF Norrbotten
Smedjegatan 16
972 33 Luleå

Telefon LRF växel:

010-18 44 000

E-post:

nord@lrf.se

Sociala medier:

Medarbetare

Här hittar du kontaktuppgifter till våra anställda. Alla tillhör den operativa enheten LRF Nord med medarbetare i Norrbotten, Västerbotten, Västernorrland och Jämtland.

Gabriella Persson Turdell

Regionchef LRF Nord

Telefon:

070-142 94 95

E-post:

gabriella.persson-turdell@lrf.se

Annika Häggmark

Vice regionchef LRF Nord

Telefon:

010-18 44 181

E-post:

annika.haggmark@lrf.se

Maria Lindström

Regional folkrörelseutvecklare

Telefon:

010-18 44 419

E-post:

maria.lindstrom@lrf.se

Linda Björklund

Regional folkrörelseutvecklare

Telefon:

010 184 25 93

E-post:

linda.bjorklund@lrf.se

Mona Thorsson

Regional folkrörelsesutvecklare

Telefon:

010 184 44 49

E-post:

mona.thorsson@lrf.se

Karin Nolén

Regional sakkunnig skog och vilt

Telefon:

010 184 43 48

E-post:

karin.nolen@lrf.se

Annsofi Collin

Regional sakkunnig infrastruktur och miljö

Telefon:

010-184 26 52

E-post:

ann-sofi.collin@lrf.se

Jessica Ulander

Regional sakkunnig näringspolitik och livsmedel

Telefon:

010-184 26 32

E-post:

jessica.ulander@lrf.se

Håkan Nilsson

Regional sakkunnig livsmedelsproduktion i Norr och CAP, deltid

Telefon:

070-3167432

E-post:

hakan.nilsson@lrf.se

Jenny Gotthold

Regional kommunikatör

Telefon:

010-18 44 230

E-post:

jenny.gotthold@lrf.se

Julia Algotsson

Regional kommunikatör

Telefon:

010-1842579

E-post:

julia.algotsson@lrf.se

Anders Blomberg

Arbetar för LRF nationellt som Äganderättsexpert

Telefon:

010-184 26 05

E-post:

anders.blomberg@lrf.se

Regionstyrelse

LRF Norrbottens strategiska arbete leds av regionstyrelsen. Här hittar du deras kontaktuppgifter.

Jenny Karlsson

Ordförande, Ledamot, Fullmäktig rf-stämma

Telefon:

0702457058

E-post:

jenny.karlsson@lrf.se

Rolf Hjärtberg

Vice ordförande, Ledamot, Fullmäktig rf-stämma ers

Telefon:

0705094315

E-post:

rolf.hjartberg@lrf.se

Beatrice Ramnerö

Ledamot

Telefon:

0736471877

E-post:

beatrice.ramnero@lrf.se

Josefin Lundberg

Ledamot, Fullmäktig rf-stämma

Telefon:

0702041226

E-post:

josefin.lundberg@lrf.se

Lisa Nilsson

Ledamot

Telefon:

0761311240

E-post:

lisa.nilsson@lrf.se

Sven Danell

Ledamot, Fullmäktig rf-stämma ers

Telefon:

0705947519

E-post:

sven.danell@lrf.se

Valberedning

Linnea Åström

Valberedning, ledamot

Telefon:

0730982860

E-post:

astrom.linnea@gmail.com

Oskar Stenvall

Valberedning, ordf.

Telefon:

070-6623180

E-post:

oskarstenvall@outlook.com

Per Pesula

Valberedning, ledamot

Telefon:

0703250377

E-post:

pesulalantbruk@telia.com

Torgny Hardselius

Valberedning, ledamot

Telefon:

0705681712

E-post:

torgny.hardselius@norra.se
Till sidomenyn

LRF Ungdomens styrelse

Klara Jolanki

Ordförande, Ledamot

Telefon:

070-5546301

E-post:

arre012@hotmail.com

Henrik Ölund

Vice ordförande, Ledamot

Telefon:

073-0981784

E-post:

olundhenrik@gmail.com

Moa Pettersson

Ledamot

Telefon:

072-2265226

E-post:

moapettersson45@gmail.com

Amadeus Eriksson

Ledamot

Telefon:

070-6034410

E-post:

amadeus.eriksson18@gmail.com

Johan Isaksson

Ledamot

Telefon:

072-5233134

E-post:

johanisaksson03@outlook.com