Till sidomenyn

Kontakta LRF Västerbotten

Adress:

LRF Västerbotten
Västra Esplanaden 19
903 25 Umeå

Telefon LRF växel:

010-18 44 000

E-post:

nord@lrf.se

Sociala medier:

Till sidomenyn

Medarbetare

Här hittar du kontaktuppgifter till våra anställda. Alla tillhör den operativa enheten LRF Nord med medarbetare i Norrbotten, Västerbotten, Västernorrland och Jämtland.

Gabriella Persson Turdell

Regionchef LRF Nord

Telefon:

070-142 94 95

E-post:

gabriella.persson-turdell@lrf.se

Annika Häggmark

Vice regionchef LRF Nord

Telefon:

010-18 44 181

E-post:

annika.haggmark@lrf.se

Maria Lindström

Regional folkrörelseutvecklare

Telefon:

010-18 44 419

E-post:

maria.lindstrom@lrf.se

Linda Björklund

Regional folkrörelseutvecklare

Telefon:

010 184 25 93

E-post:

linda.bjorklund@lrf.se

Mona Thorsson

Regional folkrörelsesutvecklare

Telefon:

010 184 44 49

E-post:

mona.thorsson@lrf.se

Karin Nolén

Regional sakkunnig skog och vilt

Telefon:

010 184 43 48

E-post:

karin.nolen@lrf.se

Annsofi Collin

Regional sakkunnig infrastruktur och miljö

Telefon:

010-184 26 52

E-post:

ann-sofi.collin@lrf.se

Jessica Ulander

Regional sakkunnig näringspolitik och livsmedel

Telefon:

010-184 26 32

E-post:

jessica.ulander@lrf.se

Håkan Nilsson

Regional sakkunnig livsmedelsproduktion i Norr och CAP, deltid

Telefon:

070-3167432

E-post:

hakan.nilsson@lrf.se

Jenny Gotthold

Regional kommunikatör

Telefon:

010-18 44 230

E-post:

jenny.gotthold@lrf.se

Julia Algotsson

Regional kommunikatör

Telefon:

010-1842579

E-post:

julia.algotsson@lrf.se

Anders Blomberg

Arbetar för LRF nationellt som Äganderättsexpert

Telefon:

010-184 26 05

E-post:

anders.blomberg@lrf.se
Till sidomenyn

Regionstyrelse

LRF Västerbottens strategiska arbete leds av regionstyrelsen. Här hittar du deras kontaktuppgifter.

Ann-Charlott Folkesson

Ordförande, Ledamot

Telefon:

0703519697

E-post:

lotta.folkesson@lrf.se

Pär Antonsson

Vice ordförande, Ledamot

Telefon:

0703222483

E-post:

per.81@live.se

Andreas Bergmark

Ledamot

Telefon:

0730985738

E-post:

andreas.bergmark@lrf.se

Ida Oderstål

Ledamot

Telefon:

0768353367

E-post:

ida.oderstal@lrf.se

Simon Holmlund

Ledamot

Telefon:

0702501463

E-post:

simon.holmlund@lrf.se

Stefan Lindgren

Ledamot

Telefon:

0702498879

E-post:

info@bytheriver.se
Till sidomenyn

Valberedning

Sonja Edlund

Valberedning, ordf., Valberedning, ledamot

Telefon:

0768131351

E-post:

sonja_edlund@hotmail.com

Göran Edholm

Valberedning, ledamot

Telefon:

0706737001

E-post:

goran.edholm@vannasmail.se

Ulf Furberg

Valberedning, ledamot

Telefon:

0768318381

E-post:

ulf.furberg@hotmail.com
Till sidomenyn

LRF Ungdomens styrelse

Frida Dahlberg

Ordförande, Ledamot

Telefon:

073-0758575

E-post:

fridakdahlberg@gmail.com

Ewoud Nauta

Vice ordförande, Ledamot

Telefon:

073-1500419

E-post:

ewoudnauta90@gmail.com

Unni Hägglund

Sekreterare, Ledamot

Telefon:

073-8372489

E-post:

unni_f95@hotmail.com

Lina Eriksson

Ledamot

Telefon:

073-3259168

E-post:

linaeriksson0102@gmail.com

Andreas Resoluth

Ledamot

Telefon:

072-2155005

E-post:

resoluth@gmail.com

Gilbert Schukken

Ledamot

Telefon:

072-2762998

E-post:

gilbertschukken99@gmail.com