Till sidomenyn

Kontakta LRF Örebro

Adress:

LRF
Klustervägen 11
585 76 Vreta Kloster

Telefon LRF växel:

010- 184 40 00

E-post:

orebro@lrf.se

Sociala medier:

Faktureringsadress:

Lantbrukarnas Ekonomi AB
FE 312, Kst. 047
838 73 Frösön

Till sidomenyn

Medarbetare

LRF Örebros regionkontor ingår i LRF Öst, som är ett operativt samarbete mellan LRFs personal på Gotland, Östergötland, Södermanland och Örebro län.

Erik Erjeby

Regionchef

Telefon:

010-184 42 49

E-post:

erik.erjeby@lrf.se

Petter Engström

Vice regionchef

Telefon:

010-184 44 83

E-post:

petter.engstrom@lrf.se

Anna Åman

Sakkunnig skog och vilt, styrelsestöd Östergötland

Telefon:

010-184 41 68

E-post:

anna.aman@lrf.se

Carl Selling

Regional kommunikatör

Telefon:

010-184 42 07

E-post:

carl.selling@lrf.se

Carolina Fransson

Regional kommunikatör

Telefon:

010-184 25 87

E-post:

carolina.fransson@lrf.se

Karin Madsen Wessman

Folkrörelseutvecklare, stöd till kommungrupper och lokalavdelningar, utbildningsfrågor förtroendevalda

Telefon:

010-184 43 47

E-post:

karin.madsen.wessman@lrf.se

Karin Oscarsson

Sakkunnig vatten, miljö och växtodling

Telefon:

010-184 42 43

E-post:

karin.oscarsson@lrf.se

Kristian Petersson

Sakkunnig energi och hållbarhetsfrågor

Telefon:

010-184 43 62

E-post:

kristian.petersson@lrf.se

Magnus Bäck

Sakkunnig infrastruktur, markexploatering och skog

Telefon:

010-184 25 26

E-post:

magnus.back@lrf.se

Maria Mehlqvist

Sakkunnig djurhållning , omsorgsfrågor, Styrelsestöd Södermanland och Örebro

Telefon:

010-184 44 20

E-post:

maria.mehlqvist@lrf.se

Caroline Andersson

Folkrörelseutvecklare (regional kommunikatör)

Telefon:

010-184 42 10

E-post:

caroline.andersson@lrf.se

Angelica Billevik

Näringspolitisk expert/jurist

Telefon:

010-184 41 49

E-post:

angelica.billevik@lrf.se

Therése Staffansson

Folkrörelseutvecklare, coach till kommungrupper, medlemsutveckling, kompetensförsörjning, skolkontakt (föräldraledig)

Telefon:

010-184 45 25

E-post:

therese.staffansson@lrf.se

Karin Duckarve

Folkrörelseutvecklare

Telefon:

010-184 25 76

E-post:

karin.duckarve@lrf.se
Till sidomenyn

Regionstyrelse

Per Willén

Ordförande, Ledamot

Telefon:

0722153500

E-post:

per.willen@lrf.se

Erik Sandberg

Vice ordförande, Ledamot

Telefon:

0705465027

E-post:

erik.sandberg@lrf.se

Fredrik Gehrke

Ledamot

Telefon:

0730200755

E-post:

fredrik.gehrke@lrf.se

Johan Linderkers

Ledamot

Telefon:

0702490200

E-post:

johan.linderkers@lrf.se

Kristin Södergren

Ledamot

Telefon:

0705982305

E-post:

kristin.sodergren@lrf.se

Lars-Eric Anderson

Ledamot

Telefon:

0703291782

E-post:

akerby@allt1.se
Till sidomenyn

Valberedning

Jörgen Johnsson

Valberedning, ordf., Valberedning, ledamot

Telefon:

0736737993

E-post:

jorgen.sirbo@hotmail.com

Anders Hellqvist

Valberedning, ledamot

Telefon:

0702789491

E-post:

anders@rosavi.eu

Andreas Öhrman

Valberedning, ledamot

Telefon:

0725722461

E-post:

andreas.ohrman@lantmannen.com

Anna Käll

Valberedning, ledamot

Telefon:

0705855723

E-post:

anna.akersta@telia.com

Edvard Larsson

Valberedning, ledamot

Telefon:

0704776241

E-post:

ed890608@hotmail.com

Erik Pålsson

Valberedning, ledamot

Telefon:

0704948465

E-post:

erik@gerasen.se

Jonas Kleber

Valberedning, ledamot

Telefon:

0703425209

E-post:

jonaskleber@telia.com
Till sidomenyn

LRF Ungdomen Örebro

Marcus Johnsson

Ordförande, ledamot

Telefon:

072-566 62 74

E-post:

marcus.sirbo@gmail.com

Lydia Lindroth

Vice ordförande, ledamot

Telefon:

073-211 53 81

E-post:

lydialindroth@hotmail.com

Grete Bergman

Sekreterare, ledamot

Telefon:

072-731 32 82

E-post:

grete.bergman@hotmail.com

Ellinor Alfsson

Ledamot

Telefon:

070-563 50 46

E-post:

ellinoralfsson_@hotmail.com

Oskar Mellqvist

Ledamot

Telefon:

072-188 00 92

E-post:

info@adolfsbergsgard.se

Emma Book

Ledamot

Telefon:

070-671 31 58

E-post:

emmaboook@gmail.com