Till sidomenyn

LRF Södermanland

Adress:

LRF
Klustervägen 11
585 76 Vreta Kloster

Telefon LRF växel:

010- 184 40 00

E-post:

sodermanland@lrf.se

Sociala medier:

Faktureringsadress:

Lantbrukarnas Ekonomi AB
FE 312, Kst. 047
838 73 Frösön

Till sidomenyn

Medarbetare

LRF Södermanlands regionkontor ingår i LRF Öst, som är ett operativt samarbete mellan LRFs personal på Gotland, Östergötland, Södermanland och Örebro län.

Erik Erjeby

Regionchef

Telefon:

010-184 42 49

E-post:

erik.erjeby@lrf.se

Petter Engström

Vice regionchef

Telefon:

010-184 44 83

E-post:

petter.engstrom@lrf.se

Anna Åman

Sakkunnig skog och vilt, styrelsestöd Östergötland

Telefon:

010-184 41 68

E-post:

anna.aman@lrf.se

Carl Selling

Regional kommunikatör

Telefon:

010-184 42 07

E-post:

carl.selling@lrf.se

Carolina Fransson

Regional kommunikatör

Telefon:

010-184 25 87

E-post:

carolina.fransson@lrf.se

Karin Madsen Wessman

Folkrörelseutvecklare, stöd till kommungrupper och lokalavdelningar, utbildningsfrågor förtroendevalda

Telefon:

010-184 43 47

E-post:

karin.madsen.wessman@lrf.se

Karin Oscarsson

Sakkunnig vatten, miljö och växtodling

Telefon:

010-184 42 43

E-post:

karin.oscarsson@lrf.se

Kristian Petersson

Sakkunnig energi och hållbarhetsfrågor

Telefon:

010-184 43 62

E-post:

kristian.petersson@lrf.se

Magnus Bäck

Sakkunnig infrastruktur, markexploatering och skog

Telefon:

010-184 25 26

E-post:

magnus.back@lrf.se

Maria Mehlqvist

Sakkunnig djurhållning , omsorgsfrågor, Styrelsestöd Södermanland och Örebro

Telefon:

010-184 44 20

E-post:

maria.mehlqvist@lrf.se

Caroline Andersson

Folkrörelseutvecklare (regional kommunikatör)

Telefon:

010-184 42 10

E-post:

caroline.andersson@lrf.se

Angelica Billevik

Näringspolitisk expert/jurist

Telefon:

010-184 41 49

E-post:

angelica.billevik@lrf.se

Therése Staffansson

Folkrörelseutvecklare, coach till kommungrupper, medlemsutveckling, kompetensförsörjning, skolkontakt (föräldraledig)

Telefon:

010-184 45 25

E-post:

therese.staffansson@lrf.se

Karin Duckarve

Folkrörelseutvecklare

Telefon:

010-184 25 76

E-post:

karin.duckarve@lrf.se
Till sidomenyn

Regionstyrelse

Johan Lagerholm

Ordförande, Ledamot

Telefon:

0706633713

E-post:

johan.lagerholm@lrf.se

Elin Beckman

Vice ordförande, Ledamot

Telefon:

0737635296

E-post:

elin.beckman@lrf.se

Martin Holmberg

Vice ordförande, Ledamot

Telefon:

0765945964

E-post:

martin.holmberg@lrf.se

Clas Rydberg

Ledamot

Telefon:

0705514831

E-post:

clas.rydberg@lrf.se

Kjell Johansson

Ledamot

Telefon:

0703205024

E-post:

kjell.johansson@lrf.se

Martina Schagerlund

Ledamot

Telefon:

0708250381

E-post:

martina.schagerlund@lrf.se

Stefan Gustafsson

Ledamot

Telefon:

073-9839635

E-post:

dentersta@hotmail.com
Till sidomenyn

Valberedning

Karin Ericson

Valberedning, ordf.

Telefon:

0706608781

E-post:

karin@ekebygard.net

Emelie Skoog

Valberedning, ledamot

Telefon:

0730381221

E-post:

emelie.skoog@outlook.com

Gustaf Kjellin

Valberedning, ledamot

Telefon:

0708806340

E-post:

gustaf.lida@gmail.com

Johan Hultkvist

Valberedning, ledamot

Telefon:

0762441008

E-post:

johan_hultkvist@hotmail.com

Knut Hanner

Valberedning, ledamot

Telefon:

0705937674

E-post:

knut@hillsta.com

Kristoffer Pettersson

Valberedning, ledamot

Telefon:

0707278487

E-post:

kristofferpettersson95@gmail.com
Till sidomenyn

LRF Ungdomen Södermanland

Magdalena Karlsson

Ordförande, ledamot

Telefon:

0705763323

E-post:

magdalena_karlsson@hotmail.com

Kristoffer Pettersson

Vice ordförande, ledamot

Telefon:

070-727 84 87

E-post:

kristofferpettersson95@gmail.com

Didrik Karlsson

Sekreterare, ledamot

Telefon:

070-333 21 22

E-post:

karlssondidrik@outlook.com

Emil Söderbom

Ledamot

Telefon:

072 732 41 23

E-post:

soderbomemil@gmail.com

Andreas Florin

Ledamot

Telefon:

0702915277

E-post:

andreasflorin@hotmail.com

Fanny Andersson

Ledamot

Telefon:

070-250 13 40

E-post:

fanny.biebo@hotmail.com

Rasmus Axelsson

Ledamot

Telefon:

070-170 84 95

E-post:

rassea98@gmail.com