Till sidomenyn

Kontakta LRF Östergötland

Adress:

LRF
Klustervägen 11
585 76 Vreta Kloster

Telefon LRF växel:

010-184 40 00

E-post:

ostergotland@lrf.se

Sociala medier:

Faktureringsadress:

Lantbrukarnas Ekonomi AB
FE 312, Kst. 047
838 73 Frösön

Till sidomenyn

Medarbetare

LRF Östergötlands regionkontor ingår i LRF Öst, som är ett operativt samarbete mellan LRFs personal på Gotland, Östergötland, Södermanland och Örebro län.

Erik Erjeby

Regionchef

Telefon:

010-184 42 49

E-post:

erik.erjeby@lrf.se

Petter Engström

Vice regionchef

Telefon:

010-184 44 83

E-post:

petter.engstrom@lrf.se

Anna Åman

Sakkunnig skog och vilt, styrelsestöd Östergötland

Telefon:

010-184 41 68

E-post:

anna.aman@lrf.se

Carl Selling

Regional kommunikatör

Telefon:

010-184 42 07

E-post:

carl.selling@lrf.se

Carolina Fransson

Regional kommunikatör

Telefon:

010-184 25 87

E-post:

carolina.fransson@lrf.se

Karin Madsen Wessman

Folkrörelseutvecklare, stöd till kommungrupper och lokalavdelningar, utbildningsfrågor förtroendevalda

Telefon:

010-184 43 47

E-post:

karin.madsen.wessman@lrf.se

Karin Oscarsson

Sakkunnig vatten, miljö och växtodling

Telefon:

010-184 42 43

E-post:

karin.oscarsson@lrf.se

Kristian Petersson

Sakkunnig energi och hållbarhetsfrågor

Telefon:

010-184 43 62

E-post:

kristian.petersson@lrf.se

Magnus Bäck

Sakkunnig infrastruktur, markexploatering och skog

Telefon:

010-184 25 26

E-post:

magnus.back@lrf.se

Maria Mehlqvist

Sakkunnig djurhållning , omsorgsfrågor, Styrelsestöd Södermanland och Örebro

Telefon:

010-184 44 20

E-post:

maria.mehlqvist@lrf.se

Caroline Andersson

Folkrörelseutvecklare (regional kommunikatör)

Telefon:

010-184 42 10

E-post:

caroline.andersson@lrf.se

Angelica Billevik

Näringspolitisk expert/jurist

Telefon:

010-184 41 49

E-post:

angelica.billevik@lrf.se

Therése Staffansson

Folkrörelseutvecklare, coach till kommungrupper, medlemsutveckling, kompetensförsörjning, skolkontakt (föräldraledig)

Telefon:

010-184 45 25

E-post:

therese.staffansson@lrf.se

Karin Duckarve

Folkrörelseutvecklare

Telefon:

010-184 25 76

E-post:

karin.duckarve@lrf.se
Till sidomenyn

Regionstyrelse

Jeanette Blackert

Ordförande, Ledamot

Telefon:

070-6728222

E-post:

jeanette.blackert@lrf.se

Per Wendler

Vice ordförande, Ledamot

Telefon:

070-2068481

E-post:

per.wendler@jubykallgard.se

Carl Gudmundsson

Ledamot

Telefon:

0760476111

E-post:

carl@kryger.se

David Varverud

Ledamot

Telefon:

0706851919

E-post:

david@energifabriken.se

Gabriella Cahlin

Ledamot

Telefon:

0705970133

E-post:

cahlingabriella@gmail.com

Helen Eriksson

Ledamot

Telefon:

0703404140

E-post:

helen.ericsson@telia.com

Jonas Edlund

Ledamot

Telefon:

0705674469

E-post:

njedlund@outlook.com

Magnus Svensson

Ledamot

Telefon:

0707905308

E-post:

magnus.svensson.lrf.e@telia.com
Till sidomenyn

Valberedning

Helena Olsson Hägg

Valberedning, ordf.

Telefon:

0703680866

E-post:

helena@agrotektbyran.se

Anders Johansson

Valberedning, ledamot

Telefon:

0705383064

E-post:

nassja@boremail.com

Carl Fredriksson

Valberedning, ledamot

Telefon:

0708975716

E-post:

jussberg@hotmail.com

Elisabeth Ljungstorp

Valberedning, ledamot

Telefon:

0706012494

E-post:

ljungstorp@yahoo.com

Matilda Danielsson

Valberedning, ledamot

Telefon:

0738217614

E-post:

matilda.danielsson97@gmail.com

Per Helgesson

Valberedning, ledamot

Telefon:

0706279530

E-post:

svensksund2@gmail.com

Per-Anders Lind

Valberedning, ledamot

Telefon:

0706564615

E-post:

pallelindh68@gmail.com
Till sidomenyn

LRF Ungdomen Östergötland

Carl Wendler

Ordförande, ledamot

Telefon:

073-954 13 33

E-post:

calle.wendler@jubykallgard.se

Katarina Wolf

Vice ordförande, ledamot

Telefon:

072- 500 07 99

E-post:

katarina.wolf@lrf.se

Emma Fyrbonde

Ledamot

Telefon:

076-163 30 11

E-post:

emma.fyrbonde@gmail.com

Tomas Almkvist

Ledamot

Telefon:

072-200 31 88

E-post:

tomas.almkvist96@gmail.com

Karl Rösliden

Ledamot

Telefon:

070-684 65 75

E-post:

karl.rosliden@hotmail.com

Rebecka Larsson

Ledamot

Telefon:

072-399 12 43

E-post:

rebeckalarsson7@gmail.com

Amanda Segervall

Ledamot

Telefon:

076-876 67 10

E-post:

amanda.segervall@hotmail.com

Ida Milton

Ledamot

E-post:

idamilton98@gmail.com

Jonas Berginger

Ledamot

Telefon:

070-794 78 00

E-post:

jberginger@gmail.com