Till sidomenyn

Kontakta LRF Östergötland

Adress:

LRF
Klustervägen 11
585 76 Vreta Kloster

Telefon LRF växel:

010-184 40 00

E-post:

ostergotland@lrf.se

Sociala medier:

Faktureringsadress:

Lantbrukarnas Ekonomi AB
ECIT 5560329269 
Box 171
831 22 Östersund

 

Fakturareferens

Fakturan ska vara märkt med 047 och beställarens namn som ska anges i fältet ”Er referens” i fakturahuvudet. Fakturareferensen ska lämnas av LRF.

 

Viktigt att siffror och namnet särskiljs med ett understreck utan mellanslag, exempel:

Er referens: 051_Namn Namnsson

Vi ser att ni i första hand skickar oss e-fakturor, Peppol identifierare 0007:5560329269.

För mer information se www.lrf.se/om-lrf/for-leverantorer

Till sidomenyn

Medarbetare

LRF Östergötlands regionkontor ingår i LRF Öst, som är ett operativt samarbete mellan LRFs personal på Gotland, Östergötland, Södermanland och Örebro län.

Erik Erjeby

Regionchef

Telefon:

010-184 42 49

E-post:

erik.erjeby@lrf.se

Petter Engström

Vice regionchef

Telefon:

010-184 44 83

E-post:

petter.engstrom@lrf.se

Anna Åman

Sakkunnig: skog och viltförvaltning

Telefon:

010-184 41 68

E-post:

anna.aman@lrf.se

Carl Selling

Regional kommunikatör

Telefon:

010-184 42 07

E-post:

carl.selling@lrf.se

Karin Madsen Wessman

Folkrörelseutvecklare: stöd till kommungrupper och lokalavdelningar

Telefon:

010-184 43 47

E-post:

karin.madsen.wessman@lrf.se

Karin Oscarsson

Sakkunnig: vatten, miljö, växtodling, CAP, beredskap

Telefon:

010-184 42 43

E-post:

karin.oscarsson@lrf.se

Kristian Petersson

Sakkunnig: energi, hållbarhetsfrågor

Telefon:

010-184 43 62

E-post:

kristian.petersson@lrf.se

Magnus Bäck

Sakkunnig: infrastruktur, markexploatering, skog

Telefon:

010-184 25 26

E-post:

magnus.back@lrf.se

Maria Mehlqvist

Folkrörelseutvecklare: omsorgsfrågor, styrelsestöd Örebro, Nationell krissamordnare

Telefon:

010-184 44 20

E-post:

maria.mehlqvist@lrf.se

Caroline Andersson

Regional kommunikatör, styrelsestöd Östergötland

Telefon:

010-184 42 10

E-post:

caroline.andersson@lrf.se

Angelica Billevik

Näringspolitisk expert/jurist. Tjänstledig från julen 2023 till 7 april 2024.

Telefon:

010-184 41 49

E-post:

angelica.billevik@lrf.se

Therése Staffansson

Folkrörelseutvecklare: medlemsutveckling, skolkontakt, kompetensförsörjning, styrelsestöd Södermanland

Telefon:

010-184 45 25

E-post:

therese.staffansson@lrf.se

Karin Duckarve

Folkrörelseutvecklare: utbildning till förtroendevalda, LRF Ungdomen, styrelsestöd Gotland

Telefon:

010-184 25 76

E-post:

karin.duckarve@lrf.se
Till sidomenyn

Regionstyrelse

Jeanette Blackert

Ordförande, Ledamot

Telefon:

0706728222

E-post:

jeanette.blackert@lrf.se

Per Wendler

Vice ordförande, Ledamot

Telefon:

070-2068481

E-post:

per.wendler@jubykallgard.se

Annelie Almérus

Ledamot

Telefon:

0702525151

E-post:

annelie.almerus@lrf.se

Carl Gudmundsson

Ledamot

Telefon:

0760476111

E-post:

carl@kryger.se

Gabriella Cahlin

Ledamot

Telefon:

0705970133

E-post:

cahlingabriella@gmail.com

Jonas Edlund

Ledamot

Telefon:

0705674469

E-post:

njedlund@outlook.com

Magnus Svensson

Ledamot

Telefon:

0707905308

E-post:

magnus.svensson.lrf.e@telia.com
Till sidomenyn

Valberedning

Helena Olsson Hägg

Valberedning, ordf.

Telefon:

0703680866

E-post:

helena@agrotektbyran.se

Anders Johansson

Valberedning, ledamot

Telefon:

0705383064

E-post:

nassja@boremail.com

Carl Fredriksson

Valberedning, ledamot

Telefon:

0708975716

E-post:

jussberg@hotmail.com

Elisabeth Ljungstorp

Valberedning, ledamot

Telefon:

0706012494

E-post:

ljungstorp@yahoo.com

Emma Fyrbonde

Valberedning, ledamot

Telefon:

0761633011

E-post:

emma.fyrbonde@gmail.com

Per-Anders Lind

Valberedning, ledamot

Telefon:

0706564615

E-post:

pallelindh68@gmail.com
Till sidomenyn

LRF Ungdomen Östergötland

Carl Wendler

Ordförande, ledamot

Telefon:

073-854 13 33

E-post:

calle.wendler@jubykallgard.se

Amanda Segervall

Vice ordförande

Telefon:

076-876 67 10

E-post:

amanda.segervall@hotmail.com

Ida Milton

Ledamot

E-post:

idamilton98@gmail.com

Glenn Rörsrike

Telefon:

076-1098319

E-post:

rorsrike@outlook.com

Hanna Norrman

Telefon:

070-780 40 44

E-post:

hanna.lc.norrman@gmail.com

Robert Bäck

Telefon:

073-033 81 54

E-post:

robertback@live.se

Emma Fyrbonde

Telefon:

076-163 30 11

E-post:

emma.fyrbonde@gmail.com

Tomas Almkvist

Telefon:

072- 200 31 88

E-post:

tomas.almkvist96@gmail.com

Rebecka Larsson

Telefon:

072-399 12 43

E-post:

rebeckalarsson7@gmail.com